Lucruri diferite

Vrei sa gasesti comori? Sapa mai adanc!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Lucruri diferite

Vrei sa gasesti comori? Sapa mai adanc!

Lucruri diferite

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Atunci cand suntem obisnuiti cu banalul cautam lucruri diferite.


2 participanți

    ...cu ciobani

    MJ
    MJ


    Mesaje : 30
    Data de înscriere : 04/06/2010
    Localizare : Bucuresti

    ...cu ciobani Empty ...cu ciobani

    Mesaj  MJ Dum Iun 06, 2010 12:57 am

    Sade baciu' in mijlocul mioarelor p'un picior de plai si gandea la necontenirea vietii in toate formele cate sunt.

    De dupa coama unui deal din apropiere apare un OZN care se apropie cu o traiectorie zigzagata, lumineaza aiuritor in toate nuantele spectrului si deschide o trapa.

    Sub privirile neclintite ale lu' nea Ion din trapa iese un soi de trompa translucida care coboara spre pajiste si una cate una aspira toate oile ciobanului, inclusiv catarul si pe cei doi dulai.

    In timp ce Ion o privea mai departe fara sa clipeasca macar, trompa se retrage, trapa se inchide in urma ei, straniul obiect zburator incepe iarasi sa lumineze ametitor si asa cum a venit, dispare zigzagand la orizont.

    Dupa cateva clipe de tacere adanca, nea Ion, in continuare sprijinit in toiag, cu privirea atintita spre locul unde disparuse OZN-ul graieste:

    "No, apai sa nu'ti f*t eu gatzii matii..."
    Bitza
    Bitza


    Mesaje : 27
    Data de înscriere : 04/06/2010
    Localizare : Bucuresti

    ...cu ciobani Empty Re: ...cu ciobani

    Mesaj  Bitza Dum Iun 06, 2010 1:08 am

    Un cioban batran merge la oras. In gara de nord se da jos si merge sa ia un taxi. Vede un mercedes negru, frumos. Se suie in el si ii spune soferului sa-l plimbe prin Bucuresti.
    Dupa cateva minute de liniste, ciobanul incepe cu un sir de intrebari: pt ce e butonul ala, pt ce e maneta aia etc.
    Soferul ii raspunde la toate, dupa care ciobanul intreaba ce e semnul ala pe capota masinii. Acesta ii spune ca e un semn cu care isi fixeaza el tintele.
    Ciobanul, nelamurit ii spune sa-i arate practic. Soferul spune:
    - Uite vezi biciclistul ala? Il fixez acum si dau peste el.
    Se apropie de biciclist, se face catre el dupa care il evita. Mai vad un motociclist si cu acesta la fel, aceeasi poveste. La urmatorul biciclist soferul se face catre el, dupa care se aude un zgomot. Nedumerit se intoarce si-l intreaba pe cioban:
    - Ce s-a intamplat?
    La care ciobanul, foarte fericit, ii raspunde:
    - Noroc ca-l luai eu pe asta ca-l ratai tu si de data asta!

      Data/ora curentă este: Joi Sept 19, 2024 8:21 am