Lucruri diferite

Vrei sa gasesti comori? Sapa mai adanc!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Lucruri diferite

Vrei sa gasesti comori? Sapa mai adanc!

Lucruri diferite

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Atunci cand suntem obisnuiti cu banalul cautam lucruri diferite.


4 participanți

    Zeitgeist !!! cel mai vizionat documentar din istoria internetului

    MJ
    MJ


    Mesaje : 30
    Data de înscriere : 04/06/2010
    Localizare : Bucuresti

    Zeitgeist !!! cel mai vizionat documentar din istoria internetului Empty Zeitgeist !!! cel mai vizionat documentar din istoria internetului

    Mesaj  MJ Vin Iun 04, 2010 3:26 am

    Zeitgeist pledeaza pentru demitificarea lumii in care traim. Produs de Peter Joseph, filmul a fost creat pentru a-i inspira pe oameni sa priveasca lumea dintr-o perspectiva mai critica si pentru a intelege ca deseori lucrurile sunt diferite de le vedem noi, oamenii obisnuiti.

    Ce pot avea in comun religia, razboiul si banii? Conform acestui documentar, care timp de doua ore aduce o multime de argumente in sprijinul teoriei pe care o sustine, numitorul comun este incercarea de manipulare a populatiei la nivel mondial.
    Cu cat investigam mai mult despre ceea ce credem ca intelegem, care ne este originea, ceea ce credem ca facem, cu atat mai mult ne dam seama ca suntem mintiti. Suntem mintiti de fiecare autoritate. Ce va face sa credeti, chiar si pentru un minut, ca autoritatea religioasa este singura care niciodata nu a fost atinsa?

    Institutiile religioase de pe lumea asta se afla la fundul mocirlei. Institutiile religioase ale acestei lumi au fost puse acolo de aceiasi oameni care v-au dat guvernul, educatia voastra pervertita, care v-au dat cartelurile bancare internationale.

    Si asta pentru ca stapanii nostri nu dau doi bani pe voi sau pe familiile voastre. Lor nu le pasa decat de ceea ce le-a pasat dintotdeauna, si anume sa controleze lumea asta blestemata. Am fost indepartati de adevar si de prezenta divina din Univers pe care oamenii au numit-o “Dumnezeu”.





    Nu stiu ce este Dumnezeu, dar stiu ce nu este. Si daca nu sunteti si pana cand nu sunteti pregatiti sa priviti intregul adevar, oricare ar fi acesta, indiferent la cine ar conduce, chiar daca vreti sa va faceti ca nu vedeti sau vreti sa faceti ce vreti, atunci, undeva pe drum, veti descoperi… ca v-ati jucat cu Justitia Divina.

    Pe masura ce veti invata mai mult, pe masura ce veti intelege cum stau lucrurile, cu cat ele devin mai evidente, veti incepe sa vedeti minciuni pretutindeni. Trebuie sa cunoasteti adevarul, sa-l cautati, pentru ca adevarul va va elibera.

    “Cred ca a fost dificil pentru cei care au luat autoritatea drept adevar mai degraba decat adevarul ca autoritate.”
    G. Massey, Egiptolog

    “Trebuie sa va spun adevarul, oameni buni! Trebuie sa va spun adevarul.

    Cand vine vorba de abureala, cea mai mare abureala a timpurilor, trebuie sa aveti in vedere campionul promisiunilor false si al pretentiilor exagerate din toate timpurile. Religia. Ganditi-va numai! Religia a convins, realmente, oamenii ca exista un om invizibil, traind in cer, care vede tot ce faci, in fiecare minut al fiecarei zile. Iar omul invizibil are si o lista speciala cu 10 lucruri pe care nu vrea ca tu sa le faci.

    Si daca faci unul din aceste zece lucruri, el are un loc special, plin de foc si fum, un loc al torturii si spaimei unde te va trimite sa traiesti si sa suferi, sa arzi, sa te sufoci, sa tipi si sa plangi vesnic pana la sfarsitul timpurilor… Dar el te iubeste!

    Te iubeste. Te iubeste si are nevoie de bani. Intodeauna are nevoie de bani! Este atotputernic, este perfect, atoatestiutor si intelept. Totusi, nu se poate descurca cu banii! Religia inghite miliarde de dolari, nu plateste taxe si mereu are nevoie de inca putin. Acum sa va spun o poveste de r***t extraordinar de reusita! Rahatul sfant!”

    Sursa : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
    House
    House
    Admin


    Mesaje : 34
    Data de înscriere : 03/06/2010
    Varsta : 40
    Localizare : Bucuresti

    Zeitgeist !!! cel mai vizionat documentar din istoria internetului Empty Re: Zeitgeist !!! cel mai vizionat documentar din istoria internetului

    Mesaj  House Vin Iun 04, 2010 3:30 am

    Sunt de aceeasi parere cu tine
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Gabitzu
    Gabitzu


    Mesaje : 32
    Data de înscriere : 04/06/2010
    Localizare : bucuresti

    Zeitgeist !!! cel mai vizionat documentar din istoria internetului Empty Re: Zeitgeist !!! cel mai vizionat documentar din istoria internetului

    Mesaj  Gabitzu Dum Iun 06, 2010 1:11 am

    affraid Arrow the end Sad
    Adr21
    Adr21


    Mesaje : 16
    Data de înscriere : 07/06/2010
    Localizare : Bucuresti

    Zeitgeist !!! cel mai vizionat documentar din istoria internetului Empty Re: Zeitgeist !!! cel mai vizionat documentar din istoria internetului

    Mesaj  Adr21 Lun Iun 07, 2010 7:48 am

    ... si despre ce este vorba defapt? Question
    MJ
    MJ


    Mesaje : 30
    Data de înscriere : 04/06/2010
    Localizare : Bucuresti

    Zeitgeist !!! cel mai vizionat documentar din istoria internetului Empty Re: Zeitgeist !!! cel mai vizionat documentar din istoria internetului

    Mesaj  MJ Mar Iun 08, 2010 4:22 am

    Adr21 a scris:... si despre ce este vorba defapt? Question
    Very Happy
    este o poveste de dragoste... Twisted Evil
    Adr21
    Adr21


    Mesaje : 16
    Data de înscriere : 07/06/2010
    Localizare : Bucuresti

    Zeitgeist !!! cel mai vizionat documentar din istoria internetului Empty Re: Zeitgeist !!! cel mai vizionat documentar din istoria internetului

    Mesaj  Adr21 Lun Iun 14, 2010 3:09 am

    MJ a scris:
    Adr21 a scris:... si despre ce este vorba defapt? Question
    Very Happy
    este o poveste de dragoste... Twisted Evil
    si tu te-ai indragostit sa inteleg

    Continut sponsorizat


    Zeitgeist !!! cel mai vizionat documentar din istoria internetului Empty Re: Zeitgeist !!! cel mai vizionat documentar din istoria internetului

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Sept 19, 2024 8:16 am